Lampy

Lampy i oświetlenie dla dzieci

Lampy dla dzieci to niepozorne dodatki, które często są jak wisienka na torcie. Lampa dziecięca - niby drobiazg, ale okazuje się, że z odpowiednią lampą pokój dziecka zyskuje na charakterze. Lampy dla dzieci, które wybraliśmy do naszej oferty z pewnością będą oryginalną ozdobą do pokoju Waszych pociech. Stawiamy na wyjątkowy design oraz ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Lampa, którą tu znajdziecie, z pewnością będzie ładnym i ciekawym dodatkiem zarówno do pokoju dziecka, jak i dla dorastających nastolatków czy studentów. Obejrzyj nasze lampy!

Hellux
298.00PLN 278.00PLN

Kiddyfave
168.00PLN 148.00PLN

Jaką lampę wybrać do pokoju dziecięcego?

Oświetlenie do pokoju dziecięcego powinno być jak najbardziej różnorodne z racji tego że będzie ono wykorzystywane do różnych celów. Ponieważ małe dzieci najczęściej bawią się na podłodze, najlepszą lampą do tego będzie lampa wisząca lup plafon sufitowy, które dadzą na tyle mocne światło, które oświetli całe pomieszczenie i zarówno dziecko jak i rodzice, będą widzieli czym bawi się ich maluch. Idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka są także kinkiety dziecięce, które można wykorzystać w różnych miejscach w pokoju. Doskonale sprawdzają się zarówno jako lampka nocna, dekoracja ścienna, a także w roli oświetlenia punktowego które może się przydać podczas pielęgnacji maluszka w okolicy łóżeczka czy przewijaka. Kinkiety dziecięce mogą być także lampkami nocnymi. Wiele z nich to lampki LED, dające bardzo delikatne światło, które nie będzie raziło w oczy maluszków podczas usypiania lub kiedy wybudzą się w nocy. Z kolei lampy stojące, które można postawić na komodzie lub w pobliżu łóżka umożliwią wieczorne czytanie bajek przed zaśnięciem. Z kolei bardzo ciekawymi akcentami świetlnymi mogą być girlandy świetlne w postaci lampek LED. Ozdobne sznury kolorowych światełek cotton balls w najróżniejszych wariantach kolorystycznych będą niezwykle dekoracyjne.

Lampy dla dzieci odpowiednie do wieku

Oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być dostosowane do wieku dziecka. Inne są potrzeby dziecka w wieku niemowlęcym, inne przedszkolaka, a inne starszego dziecka w wieku szkolnym. Poniżej kilka pożytecznych wskazówek.

Lampy w pokoju niemowlaka

W przypadku pokoju niemowlaka warto zadbać o to, aby światło nie było zbyt intensywne. Należy wyeliminować efekt olśnienia. Wzrok małego dziecka dopiero się rozwija i nie powinien być narażony na zbyt intensywne, jasne światła. Lampy dla dzieci w wieku niemowlęcym powinny mieć całkowicie obudowaną żarówkę, najlepiej z regulacją natężenia mocy. Dobrze, jeśli w pokoju niemowlaka jest kilka scen świetlnych, które delikatnie stymulują wzrok dziecka i doświetlają pomieszczenie odpowiednio do potrzeb malucha.

Lampy w pokoju przedszkolaka

Oświetlenie dziecięce w pokoju przedszkolaka powinno pełnić kilka różnych funkcji:

  • po pierwsze – jasne, górne światło powinno oświetlać całą przestrzeń do zabaw,
  • po drugie – przedszkolak powinien mieć swój stolik lub małe biurko do rysowania oraz nauki - światło, w postaci lampki na biurko, stojącej lampki lub szyn zamontowanych nad biurkiem powinno dobrze oświetlać blat,
  • po trzecie – lampka nocna – dzieci w wieku przedszkolnym często nie lubią całkowitej ciemności. Światło zostawiane na noc powinno być bardzo delikatne i energooszczędne. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się cotton balls, lampki ścienne lub delikatne kinkiety. Nocne lampy dla dzieci to przede wszystkim piękna ozdoba pokoju.

Oświetlenie pokoju dziecka

Lampy do pokoju dla dzieci w wieku szkolnym to przede wszystkim jasne oświetlenie sufitowe oraz porządne oświetlenie całej powierzchni roboczej. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku szyny, które można zamontować bezpośrednio nad biurkiem. Źródło oświetlenia biurka powinno być z kilku miejsc, najlepiej od góry. Jedna lampa na blacie to o wiele za mało. Warunki idealne dla dziecka w wieku szkolnym powinny być zbliżone do warunków panujących w pracy biurowej. Wybierając odpowiednie lampy dla dzieci uczęszczających do szkoły, należy pamiętać o tym, że odpowiednie oświetlenie dziecięce stymuluje wzrok i właściwy rozwój dziecka. Lampy dziecięce pomagają w nauce i kreatywnej zabawie.

Filtry
Płeć
28PLN 889PLN
Polecamy
 
dywan kosmosplafon granatowy diament