Maty edukacyjne i maty do zabawy

Maty edukacyjne i maty do zabawy

Przychodzi taki czas, kiedy naszemu maluszkowi nie wystarcza już tylko łóżeczko i karuzela nd łóżeczkiem. Wówczas warto w jego życie wprowadzić dodatkowe doznania stymulujące jego rozwój. Niekwestionowanym liderem wśród zabawek dla niemowląt jest mata edukacyjna, która nie dość, że cieszy malucha, to dodatkowo pozwala na moment odetchnąć zapracowanym rodzicom. Jaka powinna być ta najlepsza mata edukacyjna? Czy bardzo kolorowa, czy bardzo droga? Oczywiście bezdyskusyjnie najlepsza mata edukacyjna to taka, która będzie bezpieczna i wygodna dla dziecka, a jednocześnie pozwoli dziecku na poznawanie różnych struktur, kolorów, a czasami i dźwięków, choć tutaj niestety wielu producentów mat zapomina o tym, że melodyjki i inne dźwięki powinny być dozowane dzieciom dość ostrożnie, z uwzględnieniem natężenia dźwięku. Między innymi dlatego warto wybierać maty edukacyjne sprawdzonych, renomowanych marek, by mieć pewność, że ich maty wykonane są z bezpiecznych materiałów i posiadają wszelkie wymagane atesty. Sprawdź wszystkie maty edukacyjne dostępne w naszym sklepie!

BabyFehn
358.00PLN 338.00PLN

BabyFehn
358.00PLN 318.00PLN

BabyFehn
358.00PLN 328.00PLN

Sauthon
435.00PLN 389.00PLN

Sauthon
468.00PLN 428.00PLN

Sauthon
435.00PLN 378.00PLN

BabyFehn
358.00PLN 338.00PLN

BabyFehn
358.00PLN 338.00PLN

Done by Deer
398.00PLN 378.00PLN

Maty edukacyjne dla niemowląt

Od kiedy mata edukacyjna jest dla niemowlaka dobrym rozwiązaniem? Wszystko zależy od rozwoju indywidualnego dziecka, należy jednak pamiętać o tym, aby bodźce dozować stopniowo. Małe dziecko jest bardzo wrażliwe na wszystko, co je otacza. Wszystko jest dla niego nowe i jest tego naprawdę dużo. Niemowlę, które zaczyna pełzać, chwytać i chętnie poznawać cały świat wokół, jest gotowe na nowe doświadczenia na macie edukacyjnej dla dzieci. Ma wtedy ok 4-5 miesięcy. Najlepsza mata edukacyjna dla dziecka to taka, która pozwoli mu swobodnie się poruszać. Świetnie sprawdzają się pod tym względem maty piankowe, które nie są zbyt miękkie i pozwalają dziecku swobodnie odpychać się od podłoża. Maty piankowe, które dostępne są w naszym sklepie internetowym, są w pełni bezpieczne i dostosowane do kontaktu z niemowlęciem. Jeśli chodzi o kolory, to nie powinno być ich zbyt wiele. Mata dla dzieci ma rozwijać i bawić – dlatego najlepsze będą kontrastowe kolory oraz zawieszki, których układ oraz wysokość można zmieniać. Najlepsza mata edukacyjna dla niemowlaka to taka, które zawiera stosunkowo niewiele elementów, ewentualnie pozwala na dowolne dokładanie zabawek według potrzeb dziecka oraz uznania rodziców.

Zawieszki do maty edukacyjnej

Bardzo rozwojowe dla dzieci w okresie niemowlęcym są zawieszki umiejscowione na wysokości pępka, zawieszone na różnej wysokości. W ten sposób dziecko uczy się pojmować głębię. W naszym sklepie można zakupić drewniany pałąk oraz osobno zawieszki i stworzyć kompozycję edukacyjną dla niemowlaka według własnego gustu oraz uznania. Zawieszki mogą mieć różną strukturę, co pozytywnie wpływa na rozwój sensoryczny dziecka. Jeśli zabawki wydają dźwięk – starajmy się, aby nie był on zbyt intensywny. Zmysły małego dziecka dopiero się kształtują. Całkowicie wystarczy szmer czy szelest, głośne melodyjki są niewskazane dla niemowlaków.

Maty dla dzieci w postaci kojca

W przypadku mniejszych dzieci – 2-3-miesięcznych bardzo pomocna jest mata – kojec, którą można położyć dosłownie w każdym miejscu – na stole, na kanapie, na podłodze. Taka mata jest stosunkowo niewielka, ale dzięki wypukłym krawędziom skutecznie zapobiega przed zsunięciem się niemowlaka. Dużym plusem takiej maty dla niemowlaka jest to, że nie ogranicza ruchów dziecka. Możesz spokojnie odłożyć dziecko na matę i jest ono bezpieczne, a jednocześnie może swobodnie ruszać rączkami, nóżkami i dzięki temu rozwija się prawidłowo.

Filtry
Płeć
88PLN 698PLN
Polecamy
 
dywan kosmosplafon granatowy diament