Dywan dziecięcy do każdego pokoju

Witajcie,
powiało chłodem i pierwsze naprawdę zimowe dni przekonały większość z nas o tym, że warto by było mieć pod stopami coś ciepłego i miękkiego. Nam dorosłym posiadanie dywanu nie jest aż tak bardzo niezbędne i wielu z nas uważa, że dywan to tylko siedlisko roztoczy, ale prawda jest taka, że to nie my kulamy się godzinami po podłodze. ;) Dzieci potrafią spędzać na podłodze mnóstwo czasu, a niestety w okresie jesienno-zimowym, nawet przy najbardziej sprawnym ogrzewaniu i wentylacji to właśnie na podłodze jest dzieciom najchłodniej. No chyba, że mamy w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe. :)

Dywanów na rynku jest niezliczona ilość i wybór odpowiedniego jest dość trudny, nie tylko z powodu niesamowitej ilości wzorów i kolorów. Wiekszość kupujących dywany dla dzieci zastanawia się przede wszystkim, jaki rodzaj dywanu wybrać - czy ma być to dywan wełniany, akrylowy, bawełniany czy może całkowicie sztuczny. Z krótszym, czy z dłuższym włosem? A może dywan do prania w pralce? I może nie byłby to tak trudny wybór, gdyby nie to, że zwykle ogranicza nas zasobność portfela czy jeszcze kilka jakiś istotnych czynników.

Jakby na to nie patrzeć, każdy rodzaj dywanu ma wiele zalet i wiele minusów, a podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze dywanu zawsze powinno być zdrowie dziecka. I pod tym właśnie kątem najczęstrzym problemem są alerie czy to na kurz, czy na wełnę, czy jeszcze na inne rzeczy.

Alergolodzy w przypadku uczulenia dziecka na kurz wogóle odradzają posiadanie dywanu w pokoju dziecięcym. Trudno dyskutować z ich zdaniem, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że lepiej, by kurz osiadał na dywanie niż unosił się na gładkiej podłodze, wprawiane co chwilę w ruch przez bawiące się dziecko. ;) Jeśli będziemy dywan regularnie odkurzać, na pewno kurz z dywanu nie zaszkodzi dziecku. 

Na długie i mroźne zimy doskonale nadają się dywany wełniane, które są grube, mięsite i niezwykle ciepłe. Dodatkowymi zaletami dywanów wełnianych jest ich absorpcja wilgoci. Tak, tak, mało kto wie, że dywany wełniane pochłaniają nadmiary wilgoci w mieszkaniu, a kiedy jest w meszkaniu zbyt sucho, wówczas wilgoć uwalniana jest do powietrza. :) Niestety sporo dzieci jest uczulonych na wełnę owczą lub też wykazuje tendencje do alergii i w takim przypadku warto by było przemysleć zakup innego dywanu.
Najbezpieczniejsze dla alergików są dywany akrylowe, ponieważ włókna akrylowe są antyalergiczne, a przy tym niezwykle miękie i przyjemne w dotyku. Dokładnie takie, a przy tym niezwykle urocze są dywany Lorena Canals, w gwiazdki lub w kropki.

Bardzo chętnie kupowane są także dywany bawełniane, zwłaszcza te przeznaczone do prania w pralce. Są nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale również bardzo praktyczne. Zabrudzony dywan można wyprać w pralce i dalej cieszyć się jego urokami. Nie sa to jednak dywany dla klientów bardziej konserwatywnych, przyzwyczajonych do krótko strzyżonych dywanów dostarczanych w rolkach. Są one dużo bardzie włochate i przypominają swoją strukturą bardziej dywanik łazienkowy niż tradycyjny dywan. Niemniej jednak są bardzo popularne i użyteczne.

Co do walorów estetycznych, trudno się wypowiadać, ponieważ do każdego stylu pokoju będzie pasowało coś zupełnie innego, a i o gustach się nie dyskutuje. ;) Niezwykle modne sa ostatnio gwiazdki i kropki. Obfitują w nie dywany Lorena Canals i to zarówno bawełniane, jak i akrylowe czy wełniane. Nic dziwnego, bo gwiazdki to motyw pasujący do wielu innych wzorów. Świetnie się sprawdzają zarówno w pokoju maluszka, jak i starszej młodzieży, a poza tym doskonale łączą się z paskami, kropkami czy innymi typowo dziecięcymi wzorkami.

Ci z Was, którzy uważają, że pokój dziecięcy powinien być bardziej kolorowy i pełen zwierzątek i bajkowych postaci z pewnością znajda coś do pokoju swojego dziecka w ofercie marki Arte Espina, gdzie pełno świetnej jakości kolorowych dywanów z dodatkowymi atrakcjami dla dzieci np. z elementami świecącymi w ciemnościach, czy z dodatkowymi elementami przydatnymi podczas zabawy.

Poniżej przedstawimy kilka aranżacji, w których wykorzystano dywany Lorena Canals, której dywany dostępne są w naszym sklepie, Arte Espina czy kilka innych propozycji, ktore złapały nas za serce. ;)
Do bardzo popularnych dywanów z naszej oferty należą dywany Lorena Canals, które łatwo dopasować do każdego pokoju.
Oferta tej marki bazuje na maodnych wzorach i często bardzo oryginalnych wzorach, takich jak poniżej prezentowany dywan Puntilla Beige.
 
dywan do pokoju dziewczynkiOgromnie popularnym motywem dekoracyjnym, występującym zwłaszcza na dywanach Lorena Canals,
są gwiazdki i gwiazdy o najróżniejszych formach i kolorach. :)

różowy dywan w gwiazdki Lorena Canals


dywan z gwiazdą Lorena Canals


granatowy dywan Lorena Canals

Delikatne gwiazdeczki na dywanach Lorena Canals pasują nie tylko do wnętrz nowoczesnych.

dywan w gwiazdki pudrowy róż Lorena Canals

Podbnie sprawy się mają jeśli chodzi o dywany w gorszki. One również pasują do róznych stylów i aranżacji.
W poniższych wnętrzach projektant postawił na kontrastowe połaczenie dywanu i ściany.

dywan lorena canals kropki róż


dywan w paski

Wielką popularnością cieszą się dywany w motywy zwierzęce.
Niestety popularnośc ta nie jest podzielana przez polskich odbiorców, gdzie króluja przede wszystkim typowo dzieciece motywy jak gwiazdki, kropki, zwierzątka itp.
Poniżej dywanik z kolekcji Jonathana Adller'a, którego uwielbiamy. ;)

dywan zebra

W naszych domach, gdzie królują proste skandynawskie formy, częsciej pojawiają się tego rodzaju misie na podłodze. ;)

dywan miś

Podobny do misia z wcześniejszego zdjęcia możecie zanleźć w ofercie naszego sklepu. :) 

dywanik miś
Najchętniej jednak kupowane są bardzo kolorowe dywany o typowo dziecięcej stylistyce.
Te od Arte Espina posiadają także dodatkowe "bajery" służące dziecku do zabawy. :)

dywan dla dzieci arte espina

Ciekawym, aczkolwiek dość kosztownym rozwiązaniem na podłogę są dywany z naturalnych sierści zwierzęcych. W Polsce mało popularne. :(

dywan w motywy zwierzęce


dywan ze skóry zwierzęcej

Za to częściej spotykane są skóry owcze. 

dywan - skóra owcza

Ponieważ ostatnimi czasy bardzo modnym motywem dekoracyjnym stały się trójkąty i plastry miodu, można znaleźć je także na dywanach. :)

dywan w plastry miodu


dywan w trójkąty

Źródło: Pinteres, Lonny Magazine, Lorena Canals,